Amazon’u Dolandıran 4 Kardeş Yakalandı.

NBC New York’un haberine göre Rockland County’deki dört kardeş, perakende devi Amazon’u 19 milyon dolar dolandırdıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Polislerden alınan bilgiye göre 4 kardeş fiş ve fatura süreçlerini manipüle ederek over-shipping denen bir yolla Amazon’u dolandırdı.

İddiaya göre 2018’de Amazon’la toplam 94 $ değerinde oda spreyi siparişi üzerinde anlaşan çete, şirkete tanesi 94$ olan 7000 diş fırçası göndererek 658.000$ ödeme aldı.Aynı yılın temmuz ayında toplam 290$ değerindeki tasarım parfüm siparişi yerine tanesini 290$ olarak gösterdikleri 927 tane sakal şekillendirici tarak gönderip 270.000 $ ödeme aldılar.

1 Mayıs 2008’de çete üyelerinden birinin attığı mesaj dava dosyasında yer aldı. “Tam olarak Amazon’u becerme havamdayım.” “Over-ship yaparak haftada bir milyon dolar kar etmek isteyen var mı? “

Dava, ABD’nin New York Güney Bölgesi Savcısı tarafından görülüyor.

Amazon yaptığı açıklamada “Proaktif kontrollerimiz mağazamızdaki satıcıların büyük çoğunluğunun dürüst girişimciler olmasını sağlarken, dolandırıcılar politikalarımızı ihlal etmeye, müşterilerimizi mağdur etmeye ve mağazamıza zarar vermeye çalışıyor. Bu kötü aktörleri cezalandırmak için kolluk kuvvetleriyle çalışmayı iple çekiyoruz “

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s