AVUSTRALYADAN UMUTLANDIRAN HABER

Corona virüsü (COVID-19) Aşısısı Geliştirilmiş Olabilir!

Euronews’in geçtiği habere göre, Avustralya’nın Quensland eyaletinde yer alan Klinik Araştırmalar Merkezi Direktörü Profesör David Paterson, sıtma ve HIV tedavisinde kullandıkları ilaçların etken maddelerinin bileşiminden ortaya çıkan ilacın  koronavirüsünü laboratuvar ortamında elimine ettiğini belirtti.

 

“Virüs Hastaların Vücudundan Tamamen Atıldı.”

Enfeksiyonel Hastalıklar alanında uzman olan Profesör Paterson: “Yapılan terapi sonrası virüsün hastaların vücudundan tamamen atıldığını gördük. Dolayısı ile bu ilaçları bir ‘tedavi’ ve hatta ‘çare’ olarak isimlendirmek yanlış olmaz. Üstelik şimdiye kadar bir yan etki de görülmüş değil” diye konuştu.

Bunun yanı sıra, uzmanlar: çok fazla denek üzerinde testler yapılmadan ‘kesin çözüm’den tam anlamıyla bahsedilemeyeceğini de ekliyorlar.

İlacın Başarılı Olması…

Yine, Profesör Paterson, denekler üzerinde yapılan testlerin başarılı olması durumunda bile korona virüsünü tedavide etkin şekilde kullanmak için en az 3 ayın gerekli olduğunu ifade etti.

Kaynak: Euronews: https://tr.euronews.com/2020/03/16/farkl-hastaliklar-icin-uretilmis-iki-ilacin-koronavirusu-tamamen-tedavi-ettigi-anlasildi

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s