W.Buffett ile Yemek 3,3 Milyon $

Enflasyon varsa ve o zaman Warrenflasyon da var. Bir ABD restoranında ortalama bir yemek geçen yıla göre yüzde 2,5 arttı, ancak Omaha Kahini’yle öğle yemeği bambaşka. Aynı süreçte bu yemeğin bedeli yüzde 23 zamlandı.

Cuma günü yapılan açık arttırmada ismi açıklanmayan bir isim, milyarder yatırımcı ve Berkshire Hathaway’in kurucusu olan Warren Buffett ile yiyeceği yemek için  evsiz ve düşük gelirli insanlara hizmet eden bir San Francisco yardım kuruluşu olan Glide’a 3.3 milyon dolar bağış yapmayı kabul etti.

Kazanan teklif üçüncü kez 3 milyon $’ı aşıyor.Fiyat 2012 ve 2016 yıllarında ödenen 3,46 milyon $’ın ardından üçüncü en yüksek teklif oldu.Bu cuma gerçekleşen açık arttırma ile birlikte eBay üzerinden gerçekleştirilen ihalelerin şirkete 2000 yılından beri toplam getirisi 29 milyon $.Kazanan New York’ta bulunan Smith&Wollensky adlı restoranda gerçekleşecek yemeğe 7 arkadaşını davet etme şansına da sahip.

Organizasyonun başkanı ve CEO’su Karen Hanrahan’a göre yılda bir kez gerçekleştirilen etkinlik, 20 milyon dolarlık yıllık bütçelerinin yüzde 10’undan fazlasını getirerek  Glide için “sıra dışı bir hediye” oldu.

Şehrin fakirle Tenderloin semtindeki , parlak yeni gökdelenlere ve lüks mağazalara sadece birkaç blok mesafede, yer alan Glide ihtiyacı olan binlerce kişiye ücretsiz yemek, sosyal hizmet ve konaklama imkanı sunuyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s